Skleněnou výplň, složenou z různě barevných částí spojených olověnými pásky, lze umístit do různých typů místností i nábytku. „Vitráže si nejčastěji zákazníci dávají jako výplň do dveří šatních skříní, atypických komod, kuchyňských linek... Fantazii se ovšem meze nekladou a pokud je prostor něčím zajímavý nebo ho lze přizpůsobit, vypadá dokonale stropní vitráž (dá se udělat podhled) nebo také předělová stěna mezi jednotlivými místnostmi,“ popisuje možnosti umístění Pavel Kružík ze společnosti PK interiér, která kromě nábytku na míru nabízí také výrobu vitrážových výplní, jež mohou doladit a propojit celý váš interiér do jednotného stylu. Aby byl výsledek přesně podle vašich představ, můžete si sami zvolit, jak by měla vitráž vypadat. „Návrh si může klient vymyslet sám,“ potvrzuje Pavel Kružík.
Stejný efekt jako vitráž má také technika Tiffany, pojmenovaná po americkém umělci a skláři Louisovi Tiffanym, která se často používá u lamp a jiných osvětlení.
Vitráže vypadají úchvatně, ale jejich tvorba je náročná a vyžaduje řemeslnou zručnost, proto se připravte na to, že na své vysněné umělecké dílo budete muset pár měsíců čekat. „Délka výroby se odvíjí od složitosti vitráže – od lamp, které trvají přibližně dva měsíce, až po náročnější vitráže, jež se zhotovují tři až čtyři měsíce,“ vysvětluje Pavel Kružík. Výsledek ovšem rozhodně stojí za to a můžete si být jisti, že váš interiér se stane terčem obdivu všech návštěv.