Doporučujeme

Největší zájem mají zákazníci o rodinné vozy...

Hyundai se mezi Čechy řadí dlouhodobě mezi nejoblíbenější výrobce automobilů. O jaký typ vozů je v tuzemsku největší zájem a jak se preference Čechů liší od zahraničního trhu? A proč si vybrat právě automobil Hyundai? Povídali jsme si s Jiřím Lennerem, jednatelem společnosti Lenner Motors, která je autorizovaným prodejcem vozů této značky.

priloha roz lenner jiri-lenner

Byl jste vždy milovníkem aut?

Ano, už od dětství se mi líbila auta a vše, co mělo kola. Jako děti jsme si s kamarády vyrobili dřevěné káry a závodili na nich.

Jak dlouho pracujete s vozy Hyundai? Z jakého důvodu jste se rozhodl právě pro tuto značku a proč byste ji doporučil zákazníkům?

S vozy Hyundai pracuji necelé dva roky. Moje rozhodnutí vstoupit do obchodního spojení se značkou Hyundai přišlo po důkladném promyšlení a rozhodla ta skutečnost, že Hyundai je dnes značkou domácí s velkou dynamikou vývoje všech modelů. Značku Hyundai bych doporučil z mnoha důvodů. Všechna auta jsou velmi kvalitní s atraktivním designem, velkou základní výbavou a to vše za super cenu.

O jaká auta mají zákazníci největší zájem? Jaké vlastnosti požadují? A proměňují se požadavky v průběhu let?

Největší zájem mají zákazníci o rodinné vozy! Jsme národ chatařů a kutilů, tudíž prodejům dominuje verze ix20, i30 kombi a následně hned za nimi Tucson ze segmentu SUV. Požadavky zákazníků se mění neustále. Lidé dříve více preferovali vozidla segmentu MPV, zato v dnešní době se směr ubírá spíše do SUV segmentu. Je to záležitost bezpečnosti a komfortu jízdy.

Pozorujete, že by se preference Čechů lišily od požadavků zákazníků v zahraničí? Je český trh v něčem specifický?

Ano, jak jsem již řekl, požadavky českých zákazníků jsou rozdílné od těch zahraničních. V zahraničí se spíše prodávají menší vozidla typu sedan či liftback, zato v Čechách je to z 80 % verze kombi. V Čechách ještě většina lidí preferuje auto vlastnit, kdežto u našich sousedů již začínají převládat dlouhodobé pronájmy v podobě operativních leasingů.

Jaké jsou nejnovější modely, které nabízíte?

Nejnovější model, který nabízíme, je ze segmentu B SUV Hyundai Kona. Jde o zcela nový model značky. V půlce minulého roku jsme zahájili prodej již třetí generace i30, kterou nabízíme ve třech variantách sedan, kombi a fastback, všechny modely jsou tuzemské výroby a mají mimořádně vysokou kvalitu.

priloha roz lenner02

Velkým trendem se stávají hybridní automobily – máte je ve své nabídce? A jaký je váš názor – vidíte v hybridních vozech budoucnost automobilismu?

Značka Hyundai nezaostává ani v trendu elektromobility. Zařadili jsme se s vozem Ioniq mezi značky, které takovéto automobily nabízejí, již před více než rokem. Ioniq se vyrábí hned ve třech variantách: ­Hybrid, Plugin a Electric. Hybrid je vybaven benzínovým motorem, doplněným o elektromotor. Plugin je elektromobil, který má záložní benzínový zdroj. Třetí verze je čistý elektromobil. V polovině tohoto roku dorazí další elektromobil, tentokrát z řady B SUV Hyundai Kona. Tento vůz by měl disponovat dojezdem až 500 km. Budoucnost v elektromobilech jistě je. Velká města, která mají problém se smogem, začínají různými způsoby podporovat elektromobily, ať už dotacemi či neomezeným bezplatným parkováním.

Na dálnice a delší trasy se vozidla zatím moc nehodí kvůli nízkému dojezdu a malé infrastruktuře dobíjecích stanic.

Nabízíte nejen testovací jízdy, ale zprostředkováváte také krátkodobý pronájem vozidel. Jak často tuto možnost zákazníci využívají?

Naše firma nabízí kromě standardních finančních produktů také krátkodobé a dlouhodobé pronájmy všech modelů s kompletním servisem. Každý zákazník má u nás rovněž zajištěnou mobilitu při servisování svého vozu zapůjčením adekvátního modelu. Toto je nejvíce využívaná služba.

Jaké další služby u Vás mohou zákazníci využít?

Mimo prodej, servis a půjčovnu nabízíme také služby našeho mycího centra. Disponujeme třemi boxy ručního mytí a poskytujeme zákazníkům širokou škálu mycích programů, od základního až po mokré tepování s ošetřením laku keramickým voskem. Dále provozujeme značkový autobazar H Promise, kde nabízíme předváděcí a referenční vozy všech kategorií za velmi příznivé ceny.

priloha roz lenner03

Chystáte na jaro nějaké akce nebo novinky?

Snažíme se jít s naší značkou a službami přímo mezi lidi. Na jaro chystáme mnoho akcí, jak u nás na provozovně, tak i mimo ni. V březnu nás čekají dny otevřených dveří, v dubnu se účastníme pálení čarodějnic a v květnu plánujeme už druhým rokem účast na prvomájových slavnostech ve Vlašimi.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Magazín Můj domov

 • Bytové textilie zútulní váš domov
  Bytové textilie zútulní váš domov Je nenápadný, ale jeho přítomnost dokáže vtisknout osobitost a originalitu. Díky němu dodáme našemu bytu či domu jedinečnou atmosféru. Ano,…
 • Finalistky Miss Face 2017 v Čestlicích
  Finalistky Miss Face 2017 v Čestlicích Home Design Center v Čestlicích zaplavila 13. září spousta nádherných a pozoruhodných žen. Konala se zde akce, na níž se…
 • Trendy a novinky v bydlení
  Trendy a novinky v bydlení V oblasti bydlení se stále objevují nové trendy, které zlepšují kvalitu našeho života. Připravili jsme pro vás přehled zajímavostí a…
 • Veletrhy bydlení 2017/2018
  Veletrhy bydlení 2017/2018 Veletrhy jsou ideální příležitostí, jak získat přehled o novinkách a trendech v bydlení a prohlédnout si na jednom místě prezentace…
 • Pohodlně se uvelebte...
  Pohodlně se uvelebte... Sedací souprava patří k dominantám obývacího pokoje a její kvalita ovlivňuje, jak pohodlně se v našem domově cítíme. Na pohovce…