Doporučujeme

Park Holiday slaví 10 let!

Podle historických pramenů se v Benicích, malé obci v jihovýchodním cípu Prahy, nacházela v dávných dobách starobylá tvrz. Dnes je toto území součástí půvabné krajiny přírodního parku Botič-Milíčov a na místě tvrze stojí resort Park Holiday. Jakoby ­inspirován výtvarnými díly Tomáše Bíma s jejich zasněnou poetikou tenisových kurtů, má toto klidné a okouzlující místo svou starosvětskou atmosféru a k tomu i sportovního ducha, kterého symbolizuje přímo ve vstupní hale umístěná třímetrová dřevěná socha Gustava Frištenského.

Resort Park Holiday tvoří dva základní pilíře: prvním z nich je Congress & wellness hotel Park Holiday ****, jenž nabízí nejen ubytování v pokojích, které mají v sobě romantiku a sympatický relaxační luxus. Není to hotel k pouhému zastavení na cestě, je to hotel, který umí naplnit hostův čas k odpočinku.

Druhým pilířem je Klub Park Holiday. Ten je vyhledávaným místem pro ty, kteří pochopili, že pravidelný pohyb a zdraví patří k sobě a to v nevšedním prostředí a ve společnosti lidí, kteří jsou si blízcí svým smýšlením i zájmy. Svým vnitřním prostorem, komorní klubovou atmosférou a obklopen přírodou, tvoří Klub Park Holiday protipól masovosti a jistého urbanistického stylu jiných klubů, daný jejich polohou uvnitř městských zástaveb a kancelářských center. Zkrátka „Skvělé místo, skvělý pocit“, jak říká slogan na webových stránkách. Také o tom, ale nejen o tom jsme si při příležitosti 10 výročí zahájení provozu povídali s tvůrci projektu a majiteli komplexu Irenou a Tomášem ­Linhartovými.

clanek ph03

Určitě nebudu první, kdo prohlásí, že architektonické pojetí areálu připomíná poetiku obrazů Kamila Lhotáka, nebo že poetická je atmosféra restaurantu Tetu Brissy, pojmenovaná po slavném průkopníkovi francouzského vzduchoplavectví... Co Vás k takové koncepci inspirovalo?

Máme rádi starou dobu, historii. Vyvolává v nás pocit klidu, bezpečí a více času. Čím jsme starší, tím více nacházíme ve starých předmětech, výtvarných dílech, stavbách, ale i příbězích krásu, důmyslnost, tajuplnost, odvahu. Zároveň cítíme k našim předkům a jejich výtvorům a činům velký respekt. Tyto věci nás prostě fascinují a asi tady jsou kořeny, které nás přivedly k tomu ztvárnit něco, co bude krásné, autentické a bude v našich zákaznících vyvolávat podobné pocity. Chceme, aby u nás nasáli kouzlo staré doby a na chvíli zapomněli na každodenní ruch a shon.

Jak velkou dávku optimismu člověk potřebuje, aby se pustil do tak velkého projektu?

Optimismus je určitě potřeba, ale sám o sobě by nestačil. Takový projekt se příležitostným investorům, jako jsme my, podaří realizovat jednou za život a je k tomu potřeba mnoho věcí, které do sebe ve správný čas musí zapadnout. Nám se to takto sešlo. Jsme rádi a přijímáme to s pokorou, že jsme nebyli v našich představách ničím a nikým prakticky omezováni. Naopak, našli jsme pro náš projekt partnery, kteří byli naladěni na stejnou vlnu jako my, a oni s námi spolupracovali, jako by šlo o jejich vlastní projekt. Naprosto se s ním ztotožnili. Jak projektový tým pod vedením Ing. Arch. Petra Suskeho, tak česká stavební společnost Podzimek a synové. Moc rádi vzpomínáme na dobu, kdy se komplex rodil na papíře a později v plenéru. Více než optimismus nás vedla dopředu víra ve vlastní schopnosti a touha něco velkého společně dokázat. Dnes máme dobrý pocit z toho, že jsme projekt úspěšně zvládli, i když jsme zažili jak během výstavby, tak v průběhu prvních 4-5 let provozu mnoho napjatých situací a chvílí, kdy nám bylo opravdu horko.

Odborná veřejnost byla z konceptu nadšená, o tom ostatně svědčí i fakt, že areál dostal titul „Stavba roku 2008“. Jak Vaši myšlenku, aby se Park stal třetím místem v životě (po rodině a zaměstnání), přijali klienti?

Ano, tato myšlenka je naší vizí. Usilujeme o to, aby se Klub Park Holiday stal pro naše členy třetím místem v jejich životě. Místem, které budou mít trvale spojené se sportem, zábavou, zdravým a spokojeným životem a také s lidmi, se kterými se cítí dobře a mezi kterými nachází své přátele. My jsme se našim členům zavázali, že jim k tomu budeme vytvářet ty nejlepší podmínky. S celým týmem zaměstnanců a spolupracovníků jsme 365 dní v roce připraveni uspokojit jejich aktuální potřeby. Proto je členství v klubu stále populárnější způsob, jak si zajistit trvalou možnost pravidelného pohybu pod vedením profesionálních trenérů a dosahovat tak spolehlivě svých fyzických i zdravotních cílů.

Hned ve vstupním prostoru je mimo jiné k nepřehlédnutí třímetrová dřevěná socha Gustava Frištenského. Údajně největší socha Frištenského u nás. Co všechno je ještě v Parku Holiday „nej“?

Ano, je to největší socha Gustava Frištenského u nás. Máme to potvrzené od člena rodiny tohoto sportovního velikána naší historie, ale i velkého vlastence ryzího charakteru, paní Zdenky Frištenské, která se také zúčastnila našich oslav 10 let Parku Holiday a která je neúnavným pokračovatelem tradic a propagátorem odkazu Gustava Frištenského. Ten se pro nás stal symbolem fyzické zdatnosti, cílevědomosti, skromnosti a vlastenectví. Velmi si ho vážíme a je to pro nás čest, že máme jeho krásnou, dřevěnou sochu. Při budování Parku Holiday nám ani nešlo o prvenství v tomto smyslu, ale o to být jedineční v celém pojetí areálu a nabízených služeb. Vnější i vnitřní architektonické ztvárnění, vnitřní prostor, klubová, rodinná atmosféra, komfort, spojení s přírodou, rozsah poskytovaných služeb, profesionalita, osobní přístup.

Jaké momenty, podle vašeho názoru, rozhodují o úspěchu či neúspěchu podobného projektu? Co všechno je potřeba klientům nabídnout, aby si z pobytu odnášeli zmíněný skvělý pocit?

Opět těžká odpověď. Je potřeba být zákazníkům nablízku a neustále jim naslouchat, sledovat trendy a odpovídajícím způsobem na ně reagovat. Netrpět sebeuspokojením, ale být neustále kritický ke všemu a všem, co není v pořádku nebo v souladu s naší představou. Motivovat a vést zaměstnance k neustálému zlepšování kvality všech činností, procesů, přístupu k zákazníkům. Vysvětlovat naši vizi tak, aby ji přijali za svou a pochopili své místo v jejím naplňování.

A co Vám osobně těch deset let života s Parkem přineslo? Nikdy jste o své vizi nezapochybovali?

Přineslo nám nová poznání, zajímavé a cenné zkušenosti, nové přátele. Práce nás nepřestala nikdy bavit, možná jsme se cítili někdy trochu unaveni, ale to platí obecně. O naší vizi jsme nikdy nezapochybovali, protože se sami a dobrovolně snažíme žít tak, jak ordinujeme našim klubovým členům – ke svým pracovním aktivitám si v rovnováze dopřáváme sport, aktivní odpočinek, přátele. A moc nás to baví. Snažíme se o to být zdraví a život si užívat naplno.

Čím byste rádi klienty v budoucnu potěšili (a tím pádem i sebe)?

V krátkodobém horizontu, ještě v rámci oslav 10. výročí připravujeme na 11. října vernisáž velmi unikátní a netradiční výstavy. Svá umělecká díla bude v naší galerii vystavovat všech 23 malířů, grafiků, fotografů, ilustrátorů a sochařů, kteří u nás vystavovali v průběhu uplynulých 10 let. A 15. listopadu u nás přivítáme skupinu Spirituál kvintet, která zde bude mít koncert. Pro příští rok chceme potěšit naše členy kompletní rekonstrukcí fitness zóny, plánujeme dokončit rekonstrukci saunového zázemí a řadu drobnějších úprav, které zlepší komfort a zpříjemní pobyt našim členům v klubu.

clanek ph02

Služeb našeho klubu dnes využívá 300 členů, z nichž celá třetinaje v klubu více jak 5 let, a 10 členů je s námi dokonce od otevření klubu v roce 2007, tedy 10 let. Moc nás těší a povzbuzuje, že těch, kteří to tak vnímají, stále přibývá. My si jejich přízně velmi vážíme a za věrnost a loajalitu je dokážeme ocenit.

 

EXKLUZIVNÍ NABÍDKA

V rámci oslav 10. výročí si můžete Klub Park Holiday nyní vyzkoušet a sami se přesvědčit o výjimečnosti tohoto místa. Jděte na stránku www.klicdoklubu.cz, do kolonky pro kód napište KLUB-10LET a získejte zkušební členství na 2 týdny zdarma.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Magazín Můj domov

 • Bytové textilie zútulní váš domov
  Bytové textilie zútulní váš domov Je nenápadný, ale jeho přítomnost dokáže vtisknout osobitost a originalitu. Díky němu dodáme našemu bytu či domu jedinečnou atmosféru. Ano,…
 • Finalistky Miss Face 2017 v Čestlicích
  Finalistky Miss Face 2017 v Čestlicích Home Design Center v Čestlicích zaplavila 13. září spousta nádherných a pozoruhodných žen. Konala se zde akce, na níž se…
 • Trendy a novinky v bydlení
  Trendy a novinky v bydlení V oblasti bydlení se stále objevují nové trendy, které zlepšují kvalitu našeho života. Připravili jsme pro vás přehled zajímavostí a…
 • Veletrhy bydlení 2017/2018
  Veletrhy bydlení 2017/2018 Veletrhy jsou ideální příležitostí, jak získat přehled o novinkách a trendech v bydlení a prohlédnout si na jednom místě prezentace…
 • Pohodlně se uvelebte...
  Pohodlně se uvelebte... Sedací souprava patří k dominantám obývacího pokoje a její kvalita ovlivňuje, jak pohodlně se v našem domově cítíme. Na pohovce…