Doporučujeme

Tipy na koupání v regionu: léto u vody

Chcete se v parných dnech svlažit a vychutnat si osvěžení u vody? Poradíme vám, kam se v okolí Obchodní a zábavní zóny Čestlice ­vydat za koupáním nejen do bazénu, ale kde můžete vyzkoušet i krásná přírodní koupaliště...

Koupaliště Hostivař

Uprostřed nádherného Hostivařského lesoparku, pouze pár minut cesty z centra Prahy, se nachází přírodní koupaliště s největší vodní plochou v oblasti hlavního města. Pláž nabízí jak travnatou plochu, tak i písčitou část s pozvolným vstupem do vody. Bohatá je nabídka vodní zábavy a sportů – k vyžití láká tobogán, lodičky, kajaky, paddleboardy, šlapadla, water slide, water zorbing, nafukovací fotbal, beach volejbal, paintball, pétanque a mnoho dalšího. K dispozici je také dětské hřiště, nově s lezeckou stěnou. Po celkové rekonstrukci je bar, kavárna, cukrárna a další provozovny. Centrální restaurace nabízí mimo jiné čerstvou pizzu.

clanek koupaliste02 hostivar

Koupaliště je otevřené denně 9 – 20 hod. Vstupné: dospělí 90 Kč, po 15. hodině vstup za 50 Kč. Adresa: K Jezeru 1, Praha 10 – Hostivař, telefon: 777 609 859, www.hostivarskaprehrada.cz.

 

Koupaliště Šeberák

Přírodní koupaliště na rybníku Šeberák, situované v pražských Kunraticích, uvítá návštěvníky vyhlášenou stejnojmennou restaurací. Příchozí se ­mohou těšit na písčitotravnatou pláž s pozvolným vstupem do vody. Na koupališti je sprcha, WC, převlékárny. K dispozici je pestré sportovní vyžití – plážový volejbal, pétanque, badminton, stolní tenis či šlapadla.

clanek koupaliste03 seberak

Vstupné: dospělí 80 Kč, děti 50 Kč. Kontakt: K Šeberáku 1538/1,2, Praha 4, telefon: 734 418 371, www.seberak.cz.

 

Koupaliště Klánovice

V jedné z nejhezčích pražských obcí – Klánovicích – se nachází koupaliště vybízející k relaxaci či aktivnímu odpočinku. K dispozici jsou dva bazény o rozměrech 25 × 10 m a 15 × 10 m s pozvolným vstupem do vody. Samozřejmostí je moderní sociální zařízení, převlékárny a bohatá nabídka občerstvení. Relaxovat je možno na lehátkách nebo na rozlehlé travnaté pláži. Děti mají k dispozici dvě hřiště s atrakcemi, jako jsou trampolíny, houpací zvířátka, stolní tenis, minigolf. Sportovně založení návštěvníci mohou využít hřiště na plážový volejbal.

clanek koupaliste04 klanovice

Otevřeno: 10–19 hod., v sobotu a neděli je otevřeno od 9 hod. Vstupné: dospělí 110 Kč/den, děti 60 Kč/den, děti do 100 cm zdarma, studenti/důchodci 70 Kč/den. Od 16 hod. je vstupné sníženo. Parkování je zdarma. Kontakt: V Jehličině 391, Praha 9 – Klánovice, telefon: 774 553 542, koupalisteklanovice.cz.

 

Koupaliště Jureček

Přírodní koupaliště v Říčanech láká k oddechu travnatou pláží, kterou doplňuje dětské hřiště, lanovka Poletucha, stolní tenis a hřiště na plážový volejbal. Občerstvit se můžete v kiosku s velkou letní terasou nebo v blízké restauraci Jureček, kde lze ochutnat mnoho specialit, ale i českých klasik.

clanek koupaliste05 jurecek

Otevřeno: denně 8–22 hod. Vstupné: dospělí 50 Kč, děti do 15 let 30 Kč. Kontakt: Ke Koupališti 231/11, Říčany, telefon: 604 506 969, www.jurecek-ricany.cz.

 

Koupaliště Vyžlovka

Volný čas můžete trávit na břehu přírodního rybníku Vyžlovka. Ačkoliv se jedná o chovný rybník, je zde písečný břeh s pozvolným svahem, který je vhodný pro nejmenší (ne)plavce. V rybníku není možno chemicky upravovat vodu, proto je vhodné kontrolovat aktuální situaci kvality (viz Tip pro návštěvníky přírodních koupališť). Koupaliště je orientováno na jih, a proto vás čeká dostatek slunečních paprsků. Můžete se slunit na travnaté pláži, nebo využít i stromů a schovat se v jejich stínu – každý si vybere podle své chuti. Kromě koupání lze využít další zábavy, jako je stolní tenis, šipky, fotbálek, kuželky, kroket či plážový volejbal. Pro děti je k dispozici hřiště.

clanek koupaliste06 vyzlovka

Otevřeno: denně 10–18 hod. Vstupné: dospělí 30 Kč, děti 15 Kč. Parkování před vstupem do areálu zdarma. Kontakt: Ke koupališti 118, Praha-východ, telefon: 604 971 480, www.vyzlovka.cz/koupaliste-vyzlovka.

 

Jevanský rybník a rybník Švejcar

Uprostřed obce Jevany se nachází přírodní rybník s travnatou pláží a písčitým dnem. Zázemí je minimalistické. Vstup je volný, nic neplatíte, parkování je zdarma. Na okraji obce Jevany se můžete vykoupat také v přírodním rybníku Švejcar. Najdete zde travnatou pláž, dno je místy písčité, jinde bahnité.

Vstup je volný. Kontakt: www.obecjevany.cz.

 

Bazén Jílové u Prahy

V Jílovém u Prahy, konkrétně v části Kabáty (směrem na Žampach) se lze v letních měsících svlažit v bazénu o velikosti 13 × 6 metrů. Jedná se o vyhřívaný bazén skromnějších rozměrů. V areálu je dostupná restaurace, kde je možno se občerstvit. Otevřeno: 10–22 hod. Vstupné: 80 Kč na osobu. Kontakt: Kabáty 33, Jílové u Prahy, telefon: 723 007 872, www.obcerstveniubazenu.cz.

 

Aquapalace Praha

Aquapalace vám nabízí vše na jednom místě – sportovně-relaxační komplex je k dispozici všem návštěvníkům lačnícím po zábavě, stejně jako i po odpočinku. Největší aquapark ve střední Evropě nabízí populární Vodní svět plný tobogánů, skluzavek, umělého vlnobití, vířivek či divoké řeky, dále zde naleznete Saunový svět, Fitness a samozřejmě také Spa-Wellness. Navíc tady pro děti celé léto probíhají animace v karibském stylu.

clanek koupaliste07 aqp

Kontakt: Pražská 138, Obchodní a zábavní zóna Čestlice, telefon: 271 104 202. Další informace na www.aquapalace.cz.

 

Koupaliště Chrustenice

Jen půl hodiny autem od Čestlic naleznete na okraji obce Chruste­nice kemp Camp Valek, kde je veřejnosti přístupné koupaliště o rozměrech 60 × 20 metrů. V bazénu naleznete jak dětskou skluzavku, tak i tobogán. V okolí je dostatek travnaté plochy. Další vyžití nabízí dětské hřiště, je možné si zahrát tenis či ping pong. Občerstvit se můžete v bufetu nebo restauraci. Psům je na koupaliště vstup zakázán.

clanek koupaliste08 chrustenice

Otevřeno: denně 9–19 hod. Vstupné: dospělí 100 Kč, děti od 6 do 14 let 60, děti do 5 let zdarma. Od 17 hod. je vstupné sníženo. Kontakt: Chrustenice 155, telefon: 731 476 741, www.campvalek.cz.

 

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Magazín Můj domov

 • Bytové textilie zútulní váš domov
  Bytové textilie zútulní váš domov Je nenápadný, ale jeho přítomnost dokáže vtisknout osobitost a originalitu. Díky němu dodáme našemu bytu či domu jedinečnou atmosféru. Ano,…
 • Finalistky Miss Face 2017 v Čestlicích
  Finalistky Miss Face 2017 v Čestlicích Home Design Center v Čestlicích zaplavila 13. září spousta nádherných a pozoruhodných žen. Konala se zde akce, na níž se…
 • Trendy a novinky v bydlení
  Trendy a novinky v bydlení V oblasti bydlení se stále objevují nové trendy, které zlepšují kvalitu našeho života. Připravili jsme pro vás přehled zajímavostí a…
 • Veletrhy bydlení 2017/2018
  Veletrhy bydlení 2017/2018 Veletrhy jsou ideální příležitostí, jak získat přehled o novinkách a trendech v bydlení a prohlédnout si na jednom místě prezentace…
 • Pohodlně se uvelebte...
  Pohodlně se uvelebte... Sedací souprava patří k dominantám obývacího pokoje a její kvalita ovlivňuje, jak pohodlně se v našem domově cítíme. Na pohovce…