DENDROLOGICKÁ ZAHRADA

 Obchodní a zábavní zóna Průhonice-Čestlice:  AKTUALITY  •  SEZNAM OBCHODŮ  •  MAPA  •  AKČNÍ NABÍDKY  •  SOUTĚŽE  •  ČLÁNKY

Otevírací doba zahrady:

Zahrada je otevřena vždy od prvního úterý v dubnu (případně od 1.4.) do poslední neděle v říjnu. Poslední návštěvníci jsou vpuštěni do zahrady hodinu před koncem návštěvní doby. O svátcích v období duben až říjen je otevřeno.

leden
zavřeno
-
únor
zavřeno
-
březen
zavřeno
-
duben
Út – Ne
9–19 hod.
květen
Út – Ne
9–19 hod.
červen
Út – Ne
9–19 hod.
červenec
Út – Ne
9–19 hod.
srpen
Út – Ne
9–19 hod.
září
Út – Ne
9–18 hod.
říjen
Út – Ne
9–18 hod.
listopad
zavřeno
-
prosinec
zavřeno
-


Dendrologická zahrada v Průhonicích

Dendrologická zahrada se rozkládá na ploše 72,8 hektarů a soustřeďuje téměř 8 000 taxonů rostlin. Ke zdejším nejvýznamnějším sbírkám se řadí kolekce rododendronů, okrasných jabloní, šeříků a tavolníků, které jsou nejbohatší v Česku. Pěstuje se zde jedinečný soubor pnoucích, sadových a starých odrůd růží. Početné jsou rovněž sbírky borovic a smrků. Výsadby dřevin doprovázejí plošné výsadby trvalek a cibulovin.

Byla založena za účelem soustřeďování a uchovávání sbírek rostlin, jejich dokumentace a studia, s důrazem na využití jednotlivých druhů v sadovnické a krajinářské tvorbě.

Dendrologická zahrada je někdy zaměňována s Průhonickým parkem, který je v myslích lidí často nerozlučně spojen s Průhonicemi. Do Zahrady je také obtížnější přístup. Musíme se nejprve vydat z Průhonic směrem na Uhříněves a teprve až za dálnicí je Zahrada po levé straně.